• Режим роботи:

    Понеділок - П'ятниця з 09-00 до 18-00

  • +38 (050) 236-60-70
  • +38 (095) 160 99 20
  • RU

Біль у спині

Однією з головних причин виникнення болючих відчуттів у спині, зокрема, у поперековому відділі хребта є захворювання під назвою остеохондроз хребта.

Остеохондроз – це хронічне захворювання, яке вражає міжхребцеві диски та хрящі хребетного стовпа. Це поширене захворювання зустрічається у більшості людей старше 40 років. Перші ознаки хвороби часто виникають у 20-30 років. Найчастіше уражається поперековий відділ хребта, оскільки він відчуває найбільше навантаження вагою, проте нерідко в патологічний процес можуть бути залучені також грудний і шийний відділи хребта.  

До проявів поперекового остеохондрозу відносять:

  • постійний ниючий або гострий біль у попереку;
  • болючі відчуття, що посилюються при фізичному навантаженні або русі;
  • біль може віддавати в криж, ноги, органи малого тазу;
  • порушення чутливості ніг;
  • часто людина не може повернутися і нахилитися, при цьому вона зберігає однакову позу, в якій найменше відчуває біль.

Що ж відбувається у самому хребті під час його поразки?

У здорової людини хребці пов'язані між собою рухомо. Цьому сприяють зв'язковий апарат та м'язовий корсет хребта, а також еластичні формування між ними – міжхребцеві диски. Вони є так званим амортизатором між самими хребцями. Підтримка нормальної структури диска відбувається з допомогою поживних речовин, які надходять з допомогою припливу крові при активних рухах. При остеохондрозі найчастіше відбуваються зміни в міжхребцевому диску, які можуть бути пов'язані як з віковими змінами в організмі, так і наслідками травм хребта. Початкові патологічні зміни в міжхребцевому диску називають протрузією диска.

Протрузія диска – це патологічний стан, у якому відбувається його випинання (випирання) межі тіл хребців з відривом трохи більше 5 мм. При цьому не порушується цілісність самого диска, тобто це оборотна зміна. По суті, протрузія передує утворенню грижі міжхребцевого диска, тому потребує негайних лікувальних заходів.

Для діагностики цього захворювання необхідне рентгенологічне дослідження, а найчастіше і такі додаткові методи дослідження як комп'ютерна томографія (КТ) та магніто-резонансна томографія (МРТ).

У нашому центрі для лікування цього захворювання застосовується комплексний підхід: фокусована ударно-хвильова терапія на апараті німецького виробництва, паравертебральні блокади, програма лікувальної фізкультури із застосуванням профілактора Євмінова.

Фокусована ударно-хвильова терапія – метод, який дозволить позбутися больових відчуттів у хребті завдяки своєму впливу на м'язовий каркас та пошкоджений зв'язковий апарат. Створюючи керовані ударні хвилі, які фокусуються в заданій ділянці організму, ми надаємо точно спрямовану терапевтичну дію, не пошкоджуючи оточуючі тканини.

Суть методу ударно-хвильової терапії у тому, що ударна хвиля певної частоти, впливаючи на уражені ділянки, зокрема міжхребцеві диски, посилюючи у своїй кровопостачання. Крім того, проникаючи в тканини організму, ударні хвилі посилюють природний обмін речовин, запускають процеси відновлення та оновлення клітин, покращують метаболічні процеси у тканинах. Також, створюючи в місці застосування ударної хвилі контрольовану мікротравму, активуються регенераторні сили організму, тобто відновлення на клітинному рівні структури міжхребцевого диска і м'язового каркаса. Також, фокусована ударно-хвильова терапія, впливаючи на довгі та короткі м'язи хребетного стовпа, стимулює їх харчування та відновлення, тим самим допомагаючи нашому хребту витримувати осьові навантаження. 

Паравертебральна блокада  – це лікувальна маніпуляція, що виконується з метою повного усунення або зниження інтенсивності больового синдрому, що локалізується в області хребта. Технічно паравертебральні або навколохребцеві блокади – це введення певної суміші препаратів у уражену ділянку. 

Паравертебральні блокади проводяться виключно за лікарськими показаннями. Рішення про те, що вам потрібна ця процедура, може приймати тільки лікар після повного огляду та обстеження. Показання для виконання паравертебральних блокад:

  • остеохондроз;
  • радикуліт;
  • невралгія;
  • люмбаго;
  • міозити;
  • протрузия;
  • міжхребцеві грижі;
  • утиск периферичного нерва;
  • хронічні болючі синдроми;
  • болі, пов'язані з набряком та запаленням нервового корінця;
  • біль, що виникають при здавленні нервового стовбура (на фоні спазму мускулатури).

На додаток до апаратних та медикаментозних (лікарських) методів лікування болю у хребті у нашому центрі розроблено комплексну програму занять із застосуванням профілактора Євмінова. За допомогою розробленої схеми лікувальної фізкультури та зміни способу життя можна повністю позбавитися проблеми. Досвідчений інструктор ЛФК розробить індивідуальну лікувально-відновну програму, яка враховує стадію захворювання, що допоможе швидко досягти бажаного результату.

Комплексний та всебічний підхід до проблеми та пацієнта – запорука успішного та швидкого одужання, а також тривале збереження досягнутого результату.

Для встановлення точного діагнозу та призначення повноцінного комплексу лікування необхідно записатися на прийом до ортопеда-травматолога.